8 ویژگی که یک اسکیپ روم خفن باید داشته باشد تاج اسکیپ روم-آل اسکیپ

8 ویژگی که یک اسکیپ روم خفن باید داشته باشد تاج اسکیپ روم-آل اسکیپ راهنمایی‌های لازم را به‌موقع ارائه می‌دهد و بازیکنان را هدایت می‌کند. همچنین از مهارت‌های روان‌شناسانه‌اش استفاده می‌کند و اگر تیمی، انگیزه‌اش را ازدست‌داده، یا بیش‌ازاندازه هیجان‌زده شده یا در بازی گیج شده و مسیرش را گم کرده باشد، می‌تواند با دخالت به‌موقع و به‌جا، روند بازی را دوباره به سمت درست برگرداند. گیم مستر، اتاق فرار باید قبل از شروع بازی، از آماده بودن فضا و تمام ابزار و وسایل موردنیاز اطمینان حاصل کند. یکی از مهم‌ترین وظایف او این است که در ابتدای بازی، تمام توصیه‌های ایمنی لازم را به شرکت‌کنندگان گوشزد کرده و احتیاطات لازم را به آن‌ها یادآوری کند. این وظیفه گیم مستر پیش از انجام مسابقه است و با توجه به ژانر و سناریو اتاق فرار انجام می شود. از انجا که اسکیپ روم یک بازی گروهی است؛ تعداد نفرات شرکت کننده در آن اهمیت زیادی دارد.

گردانندگان اتاق‌های فرار، برای هر چیدمان و هر وسیله‌ای که در اتاق می‌بینید؛ دلیل و منطقی دارند. به همین دلیل اگر در جایی برچسب «دست نزنید» وجود داشت بهتر است کاری به کار آن قسمت و وسیله‌ها نداشته باشید. اگر به دنیای اتاق‌های فرار علاقه داشته باشید و یا اینکه قبلا چندین اسکیپ روم…

گیم مستر کیست؟

اگر معماها و سرنخ های پیدا شده پیوستگی لازم را نداشته باشند، بازیکنان به مشکل برخورد می کنند. در این شرایط، حتی اگر آنها موفق به اتمام بازی شوند باز هم در انتها حس خوبی را تجربه نخواهند کرد. یکی از ویژگی های یک اتاق فرار خفن، این است که سرنخ ها مکمل و در ادامه یکدیگر قرار گرفته باشند.

معرفی ژانرهای مختلف اتاق فرار برای بازیکنان تازه‌کار و حرفه‌ای

دکوراسیون داخلی کار بسیار دشواری است که نیازمند تخصص بالا و تجهیزات پیشرفته می باشد. در برخی از این اتاق فرار ها لیزرهایی استفاده می شود کاربرد آنها در روند بازی باید به دقت مهندسی شده باشد. اگر این اتاق ها از ژانر وحشت برخوردار باشند باید تاریک تر بوده و رنگ قرمز و نور قرمز و سرمه ای در آنها بیشتر استفاده شود تا آدرنالین شرکت کننده ها را بالا ببرد. در صورتی که اگر این اتاق ها بیشتر معمایی باشد بهتر است تا نور کافی برای افراد حاضر در اتاق فرار مهیا شود و ظاهر اتاق نیز مرموزیت کافی را داشته باشد. تقسیم وظایف در بازی اتاق فرارحتما یک نفر را به عنوان سرگروه انتخاب کنید تا بتواند به خوبی، تقسیم وظایف را انجام دهد و با مدیریت گروه، بازی را پیش ببرد.

به همین دلیل مناسب هر فردی نیست؛ در هنگام انتخاب این شغل دقت کنید اگر برای این کار ساخته نشده باشید پس از مدتی از آن خسته اتاق فرار آل اسکیپ و سرخورده می‌شوید. ممکن است برخی از بازیکنان، در طول بازی دچار سردرگمی یا ابهام شده باشند، بهتر است داستان بازی را به خوبی برای این افراد بازگو کنید و تمام تلاش خود را بکنید تا بازی را متوجه شوند و سر از اسرار بازی درآورند. استرس و دلهره پس از اینکه وارد مجموعه شوید در شما جاری می‌شود، اولین مسئولیت گیم مستر آماده سازی شما برای یک بازی چند ساعته است. اگر اهل هیجان و معما هستید حتما تا کنون اسم اتاق فرار به گوش شما خورده است.

  • مجموعه ایران اسکیپ یکی از زیر مجموعه‌های تیم توسعه پایا می‌باشد که در سال 1400 با هدف بهبود در زمینه اسکیپ روم ایجاد شد.
  • همچنین مجموعه داران عزیز نیز، میتوانند به سادگی از طریق اپلیکیشن مای اسکیپ، اتاق فرار های خود را به صورت حرفه ای مدیریت کنند.
  • همون طور که اشاره شد؛ گیم مستر اتاق فرار کسیه که شما و گروهتون به عنوان بازیکن، از اول تا آخر بازی باهاش تعامل دارید.
  • شما در این بازی، با عامل محدود کننده‌ای به نام زمان روبرو هستید.
همان‌طور که خواندیم، گیم مستر، نقشی بسیار مهم در تعیین کیفیت بازی دارد. بنابراین، لازم است که هنگام انتخاب یک اتاق فرار با تحقیق از حرفه‌ای بودن گیم مستر آن مطمئن شویم. در این زمینه، تجربه دیگر دوستان و کامنت‌هایی که دیگر کاربران در اینترنت منتشر می‌کنند، می‌تواند مفید باشد. در حال حاضر در تهران اتاق فرارهای بسیاری تأسیس‌شده‌اند که متأسفانه همه آن‌ها گیم مستر حرفه‌ای ندارند. در مرحله بعدی او باید تمام قوانین و داستان بازی را برای شرکت‌کنندگان توضیح دهد و به‌گونه‌ای آن را روایت کند که هم برای همه قابل‌درک و ساده باشد هم درعین‌حال، جذاب بوده و بازیکنان را تشویق به بازی کند. اولین مواجهه بازیکنان با بازی، همیشه از مهم‌ترین لحظات برای آنان بوده و تعیین‌کننده کیفیت تجربه آن‌ها در ادامه بازی است.

۱- سناریوی جذاب؛ مهم ترین ویژگی یک اسکیپ روم خفن

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار