3 درس‌هایی درباره پیراهن که باید قبل از رسیدن به 40 یاد بگیرید

شلوار اسلش با تی شرت های آستین بلند کنید و برای تابستان میتوانید آن را با تیشرت آستین کوتاه بپوشید. با درست انتخاب کردن و ست کردن شلوار برمودا میتوانید آنها را در موقعیتهای مختلف بپوشید؛ فرقی نمیکند که استایل اسپرت دوست دارید و یا رسمی. یک نکتهی خوب درباره شلوار برمودای پارچهای این است که اگر اندام لاغری دارید، میتوانید شلوار پارچهای پیله دار انتخاب کنید تا اندام شما را متعادلتر نشان دهد. در دوران هخامنشی، هنگامی که شهبانو هیئت نمایندگان زن را به حضور میپذیرفت، همانند شاه، از نوعی تاج استفاده میکرد. طراحان و خیاطان تیم دیورسو مد از جدیدترین طرحها و امکانات برای تولید هر لباس استفاده میکنند و این به روز بودن باعث شده است تا محصولات این مجموعه توانایی رقابت با لباسهای خارجی و وارداتی را داشته باشد. پس از جدا شدن از یکدیگر، آدیداس و پوما رقابت شدیدی را آغاز کردند. اما در ادامه کمی دقیق تر شلوار بگ و ست های آن را بررسی خواهیم نمود. اما تولید آن نیازمند مصرف بسیار زیاد آب است و نمونه آن استفاده ازبکستان (ششمین تولیدکننده پنبه جهان) است که در دهههای ۱۹۵۰ با تغییر مسیر دو رودخانه بزرگ آمودریا، از جنوب و سیردریا از شمال دریاچه آرال به سوی مزارع پنبه، باعث خشکی دریاچه شد.

البته همان طور که مشخص است، اصلاً نباید شلوار فلانل را در بین انواع شلوار مردانه ارزان قرار دارد. قیمت لباس مردانه عمده در تهران به چه چیزی بستگی دارد ؟ برای کنشگران محیط زیست، میزان بالای کربن تولید شده در این صنعت به نسبت مصرف دیگر مواد شیمیایی، کمترین اهمیت را دارد. این کنشگران بیشتر نگران استفاده زیاد از مواد نگهدارنده، رنگهای شیمیایی، آفتکشهای مزرعههای پنبه و مواد زائدی هستند که تولید لباس ایجاد میکند. یافتههای کنونی، نشان میدهد که احتمالاً پوشاک زنان، بسیار شبیه به پوشاک مردان بودهاست اما معمولاً با جواهرات به شکل خاصی، زیباسازی میشد. این دو شلوار از لحاظ طراحی ظاهری و در نگاه اول بسیار شبیه هم اند. گروهی باور دارند که یک تکه بودهاست و گروهی نیز میگویند که از دو تکه تشکیل میشد. یک گردنبند و یا دستبند سبب میشود که به خوبی بدرخشید. در میان شاهان، سربند حکم یک کلاه را نداشت و تاجی بود که اهمیت بسیاری در پوشاک سلطنتی داشت.

تقاضا برای تغییر و همراهی با مد، رو به افزایش است و به همین دلیل مصرف تولیدات ارزان قیمت با کیفیت پایین یا به اصطلاح «فَست فشن» رو به رشد است. در بسیاری از این شلوارهای دو رنگ، رنگ تیرهتر (یا روشنتر) در پایین درزهای بغل شلوار یا سجاف پایینی شلوار مورد استفاده قرار میگیرد. بخش پایینی پوشاک، بنابر میزان و روش تنظیم کمربند، میان چهار تا هشت چین گرد را در روبرو شامل میشد. با این حال، مطالعهٔ دقیق دوخت آن، نشان میدهد که از دو تکهٔ مشخصشده تشکیل شده و قطعهٔ فوقانی از پارچهای مستطیلشکل که چینهای آن در بخش میانی، شانهها و یقهای مثلثشکل را نمایان میکنند. همانند بخش جلویی، بندهای مزین به ۳ دکمه، محل عبور بندها و در پایان، زبانهٔ کفش، که در زیر آن، پنهان میشد.

این شرکت در سال ۱۹۲۴ در شهر هرتسوگنآوراخ آلمان به نام کارخانه کفشسازی برادران داسلر توسط آدولف و رودلف داسلر راهاندازی شد که در سال ۱۹۴۸ تصمیم به جدایی از یکدیگر گرفتند. شرکت کرینگ با در اختیار داشتن بیش از ۸۵ درصد از سهام شرکت پوما، مالک اصلی آن محسوب میشود. در آوریل ۲۰۰۷، شرکت فرانسوی کرینگ خرید ۲۷ درصد از سهام پوما را اعلام کرد که مسیر این شرکت برای خرید کامل پوما را هموار میکرد. در مقاله “شورت مردانه” نکاتی را در مورد این لباس زیر مردانه دادیم که بهتون پیشنهاد می کنم مطالعه کنید. نیاز است بدانید علاوه بر جنس، سبک دوخت یک شلوار از عوامل تأثیرگذار استایل مردانه است؛ به همین دلیل برند کروم شلوارهای خود را در مدلهای مختلف برای فروش در اختیار شما عزیزان قرار داده است.

شلواری که مردان در غرب گیلان میپوشند، شلار نام دارد که دمپایش تنگ است. برای اینکه مردان تیپ و استایل مجلل و همینطور کلاسیکتر داشته باشند، میتوانند از مدل شلوار مردانه چینوها (Chinos Pants) استفاده کنند. پارسها پس از سدهها، توانستند در دوخت کفش پیشرفت بسیاری کنند و انواع پیچیدهتری را تولید کنند. پوما اکنون حامی بسیاری از تیمها و باشگاههای ورزشی در سراسر جهان است و حامی مالی ورزشکاران سرشناسی مانند پله، اوزبیو، یوهان کرایُف، دیگو مارادونا، لوتار ماتئوس، کنی دالگلیش، دیدیه دشان، زلاتان ابراهیموویچ، سرخیو آگرو، سسک فابرگاس، مارکو رویس، جانلوئیجی بوفون، نواک جوکوویچ، لوییز سوارز و انتوان گریزمن و ماریو بالوتلی بودهاست. پوما حامی مالی اوسین بولت، دونده جامائیکایی و سریعترین مرد جهان، نیز محسوب است. برخی از تاریخنگاران نیز از هوشنگ به عنوان نخستین مبدع استفاده از پوست جانداران به عنوان پوشاک، یاد کردهاند. فردوسی و شماری از تاریخنگاران شرق و غرب، کیومرث را مبدع استفاده از پوست و موی جانداران به عنوان پوشاک، دانستهاند.

نحوهٔ ست کردن و استفاده از اکسسوری این امکان را به شما میدهد که با این شلوار مردانه استایل خاص خود را سایت topclothes داشته باشید. این نوع شلوار به صورت راسته بوده و با فاق بلندی که دارد شناخته می شود. پوما اسئی (به آلمانی: Puma SE) شرکت نساجی و تجهیزات ورزشی آلمانی چندملیتی است، که در زمینه طراحی، تولید، فروش و پخش محصولات ورزشی فعالیت میکند و امروزه به عنوان یکی از بزرگترین سازندگان کفش، پوشاک و دیگر تجهیزات ورزشی در جهان شناخته میشود. اکتشافات دیگری در مرکز ایران که مربوط به ۴۲۰۰ سال پیش از میلاد است، نشان داد که از این سالها، پوست جانداران، دیگر تنها پوشاک رایج در فلات ایران نبودهاست. بنابراین با توسعه مدل های شلوار بگی، دیگر نمیتوان نام این شلوارها را تنها شلوارهای کمر پایین گذاشت.

به همین دلیل بیشتر افراد به شلوار های جین شلوار لی می گویند. از جمله شلوارهای راحت که در سال های اخیر زیاد مورد استفاده قرار می گیرد شلوار بگ است که در استایل رسمی و اسپرت بکار می رود. پس اگر به اندازه کافی پول ندارید که یک عینک آفتابی مرغوب بخرید، بهتر است اصلاً از این پوشیدنی جانبی استفاده نکنید. اگر از میدان بهارستان به سمت سعدی حرکت کنید فروشگاههای لباس مردانه، به خصوص فروشگاه کت و شلوار فراوانی خواهید دید. محبوبترین فروشگاههای لباس بچهگانه شهر رشت در محلههای رشتیان، رشتیان، حسین آباد، چمار سرا، چمار سرا واقع شده است. و در نهایت پارچههای پشمی که به علت دوام زیاد و خاصیت عایق گرما بودن، یکی از محبوبترین پارچههای پیراهن، بخصوص برای فصلهای پاییز و زمستان هستند.

شاید این سوال برای اکثر افراد پیش آمده باشد که نحوه پوشیدن این لباس چطور بوده است؟ در این قرن، پسر ارشد ملکه ویکتوریا نقش بسیار مهمی در معرفی و پوشیدن شلوارهایی به مدل شلوارهای امروزی داشت. فلسفهٔ پوشاک پارسی نه تنها ویژگی کاربردی بودن را شامل میشد، بلکه شامل نقش زیباشناختی نیز میشدهاست. شلوار گرمکن برای استایل روزمره انتخاب خوبی محسوب میشود ، چه در خانه هنگام استراحت و تماشای تلویزیون و چه وقت خرید کردن ؛ هم راحت است و هم کاربردی. فلسفهٔ مورد استفادهٔ این پوشاک، علاوه بر ویژگی کاربردی بودن، نقشی زیباشناختی نیز داشت. در مورد جامهٔ سنتی پارسها، عقاید متفاوتی وجود دارد. نقوش برجسته، آرایش موی متفاوتی را از آنان نشان میدهد. مطالعهٔ نقشهای برجسته از پارسها، ۴ گونه کفش را نمایان میکند که سادهترین آنان، از مادها الگو گرفته شدهاست. تقریباً ۳ درصد از مزارع کره زمین به کشت پنبه اختصاص داده شدهاند که به گفته وزارت کشاورزی ایالات متحده آمریکا از پرمصرفترین مواد شیمیایی و حشرهکشهای زراعتی در جهان است. همچنین پنبه از وابستهترین گیاهان به مواد شیمیایی افزودنی و آفتکشها است. از مزیت­های این استایل برای تابستان راحتی آن است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار