هزینه انحصار وراثت و مالیات بر ارث دفتر وکالت اميررضا آتش پیکر وکیل پایه یک دادگستری گروه حقوقی پرشیا | تکس مپ

اگر دختر فرزند منحصر باشد به همراه پدر و مادر متوفی نصف ترکه را خواهد برد و مابقی با توجه به میزان سهم الارث پدر و مادر متوفی بین آنها تقسیم می شود ، اگر متوفی دو دختر یا بیش تر داشته باشد دختران دو سوم ترکه را به ارث می برند. نکته مهم دیگری که در انتخاب وکیل مالیات بر ارث می تواند تاثیر گذار باشد، اشرافیت اقتصادی این وکیل است. در واقع در این حال وکیل به خوبی می داند که به ازای هر مال چه اندازه باید پرداخت شود و برای پرداخت آن چه مسیرهای اقتصادی و قانونی وجود دارد. آیا مالیات بر ارث باید به صورت مساوی توسط همه وراث پرداخت شود و یا راه دیگری نیز وجود دارد؟ به طور کلی قانون در این باره حرف زیادی نزده است.

  • در اولین طبقه ارث افراد درجه یک فرد متوفی مانند همسر، پدر و مادر، فرزندان و در صورت فوت آن‌ها نوه‌ها قرار دارند.
  • در خصوص دیگر مالیات ها مانند مالیات بر ارزش افزوده نیز مطالعه بفرمایید.
  • به مالیاتی که دولت بابت ارث از وراث اخذ می‌کند “مالیات بر ارث” گفته می‌شود.
  • اعاده چنینی حقی می توان کاری بسیار دشوار باشد و حل مسائل مشکلات مالیاتی از پس هر کسی بر نمی آید.

لازم به ذکر است که این مقالات هیچ وقت جای مشاوره با وکیل متخصص را نخواهد گرفت. جلسات مشاوره وکلای دادسو به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. برای برگزاری جلسه با وکلای دادسو با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید تا برای شما وقت ملاقات تنظیم کنند. همچنین این افراد می‌توانند از خدمات مجموعه دادسو برای انجام بسیاری از کارهای حقوقی خود استفاده کنند. مشاوره تلفنی رایگان و مشاوره واتساپی رایگان دو مورد از جذاب ترین خدمات ارائه شده توسط این مجموعه است که می‌تواند به افراد کمک کند تا با مشکلات حقوقی کمتری مواجه شوند و راه به سر انجام رساندن بسیاری از پرونده‌ها را راحت تر طی کنند. هر گاه ميت اولادي بلاواسطه نداشته باشد اولاد اولاد او قائم مقام اولاد بوده و بدين طريق جزو وراث طبقه اول محسوب و با هر يك‌از ابوين كه زنده باشد ارث مي برد.

وکیل مالیات بر ارث بیان میکند به بیانی ساده سرقفلی یک حق مالی است که برای ارزش مادی ملک در نظر گرفته شده است، ماده ۱۷ قانون مالیات های مستقیم ،محاسبه مالیات بر ارث حق سرقفلی یا مالیات بر ارث مغازه را بر اساس ارزش روز آن دانسته است . بله بعد از اخذ گواهی انحصار وراثت ، دفتر وکالت و مشاوره حقوقی فانوس ؛در خصوص امور تحریر ترکه و تقسیم ترکه در صورت تمایل با شما عزیزان همکاری لازم را انجام می دهد. نکته ‌ای که باید در زمان تکمیل پرونده به آن توجه داشت، این است که در صورتی که اموال از طریق سهم الارث به فرد فوت شده تعلق گرفته شده باشد، کپی انحصار وراثت و گواهی واریز مبلغ مالیات بر ارث او نیز باید در پرونده قرار داشته باشد.

تعیین و پشبینی مالیات بر ارث به طور معمول در جلسات مشاوره حقوقی قابل انجام است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام مشاوره با ما تماس بگیرید. این مالیات از طریق اظهارنامه مالیات بر ارث قابل پرداخت است و شامل تمام دارایی‌ها به غیر از مواردی که معاف از مالیات است.

پرونده های شاخص موفق وکیل مالیات بر ارث در گروه وکلای بزرگمهر

هزینه انحصار وراثت و مالیات بر ارث دفتر وکالت اميررضا آتش پیکر وکیل پایه یک دادگستری گروه حقوقی پرشیا | تکس مپ

وکیل مالیات بر ارث کسی است که تخصص لازم درباره مسائل مربوط به ارث را دارا است. که اگر پس از فوت فردی، اموالی از او به کسانی که ارث می برند، برسد، این اموال، شامل پرداخت مالیات میگردد. مالیات بر ارث شیوه ای مالیات مستقیم و از نوع مالیات بر دارایی است. گروه وکلای بزرگمهر با سابقه درخشان و پرونده های موفق طی سال های اخیر آماده بررسی پرونده های قضایی و مشاوره های تخصصی در حوزه های مختلف حقوقی می باشد. با اعتماد به وکلای ما می توانید از استیفای کامل حقوق قانونی خود اطمینان خاطر داشته باشید.

وکیل ملیحه سنگ سفیدی

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار