عطر کورنلیا – آلفامونته

بومی آسیایی شرقی است و بصورت درخت یا درختچه با ارتفاع متوسط، دیده می شود. برگهای آن بیضوی، سبز روشن با لبه صاف یا کمی دالبر دار دیده می شود. البته در بعضی از گونهها برگها از همان ابتدا به رنگ سبز هستند در حالی که در عین حال دیگررنگدانهها رنگ سبز را از بخشهای کلروفیل دار همانند برگ ساقه و میوههای جوان اند بهطوریکه آنها در سراسر زندگی گیاه به صورت چشمگیر ارغوانی به قهوهای قرمز در سراسر زندگی گیاه باقی میمانند. به هر حال انسانها در ابتدا شغل خود را در خانه و محیط اطراف آن آغاز کردند.

باغ گل یا شهرک گلهای محلات که یکی از اماکن توریستی استان مرکزی است حدود 300 مجموعه گلخانه است که به زیبایی در کنار هم قرار گرفته اند. در این مقاله از سایت سپید الوند قصد داریم تا شما را با مراحل ساخت و توسعه یک گلخانه صنعتی آشنا کنیم. برای تهیه انواع خاک و کود مناسب گیاهان آپارتمانی با شماره های موجود در سایت دمبرگ تماس بگیرید. چنانچه امکان ایجاد سازه ای آجری را ندارید، می توانید با بهره گیری از رنگ ها دیوار هایتان را به مقصد نهایی سنت نزدیک کنید. و در زمستان تا ۵ درجه سانتی گراد به سرما مقاوم است. این گیاه مقاوم بازه دماییهای بین ۱۵ تا ۲۸ درجه سانتیگراد را تحمل میکند؛ اما بهترین دما برای پرورش آن ۱۸ تا ۲۴ درجه است. خرما و خیزران نیز بخشی از این گروه گیاهشناسی می باشند، اما به هرس کمی نیاز دارند و فقط برگ های مرده و یا میوه های آنها را حذف می کنند.

در این گونه ها، (Alcea, Cynara spp., Delphinium spp., Leucanthemum superbum, Pygelius spp., Rudbeckia, انواع گیاهان زینتی در گلخانه (https://golheaven.ir/ornamental-plants/) Salvia ambigens) هرس را کاملا از روی زمین انجام می دهند که در این حالت رشد جدید از قاعده شروع می شود. برگ های این گیاه حالت گوشتی داشته و زمانی که آن را برش دهید ماده ای سمی از آن خارج می شود که بهتر است بدون دستکش از هرس کردن گیاه خودداری نمایید. شاخه ها حالت آبشاری دارند. این گیاه به دلیل داشتن شاخه و برگ های رنگی، گیاه بسیار زیبایی می باشد. در حالی که داشتن چهار عدد از این درخت نشان دهنده اتفاقات ناخوشایند است. برای اینکه این گیاه رشد مناسبی داشته باشد باید آن را در دمای 30 درجه ی سانتی گراد نگه داری کرد. دمای مناسب برای رشد این گیاه حدود 28 تا 30 درجه سانتی گراد است. بسیار زیبا می باشد .گونه مورد نظر بومی جنوب شرقی آسیا بوده و ارتفاع آن در حدود ۵۰ تا ۱۰۰ سانتی متر است. گونه مورد نظر بومی پرو بوده و برگ های ارغوانی کمرنگ دارد. برگهای ارغوانی و شبیه به زرد و مسیرنگ نیز عرضه شدهاند.

لازم به ذکر است نور مستقیم خورشید باعث زرد شدن برگ های این گیاه خواهد شد. تصور کنید که خانه شما تعداد پنجرههای کمی دارد و در ساعات مفید روز نور چندانی به درون خانهتان وارد نمیشود. پیچهای مقاوم و گیاهان رونده و همیشه سبز میتوانند سایبانی خوب برای ایجاد یک فضای خنک و باطراوت در بالکن شما باشند. Liliaceae میباشد. این جنس دارای ۲۱۵ گونه مختلف از گیاهان همیشه سبز گلخانه ای می باشد. داری ۱۵۰ گونه از گیاهان همیشه سبز چند ساله یا دائمی است. غنچه های گل ختمی در میان برگ های سبز این گیاه سبب زیبایی این گل شده است. میوه این گیاه زیبا علاوه بر اینکه بهصورت تازه خورده میشود، در قنادی و شکلاتسازی هم کاربرد دارد. گل یاس، یاسمن، یا یاسمین یکی از زیبا ترین و خوش بو ترین گل های موجود در طبیعت می باشد. شفلرا جزء پرفروش ترین گل های آپارتمانی است.

برگها جزء قسمت زینتی گیاه بوده . درواقع این گیاه درانگلیسی به زبان مادرزن (Mother- in- law’s tongue) شناخته میشودولی درمنابع فارسی به آن زبان مادرشوهرمی گوینددرصورتیکه زبان مادرشوهرحاشیه برگهای آن خارداراست والبته بهتراست هرگیاهی بانام علمی آن یعنی سانسویریاشناخته شودو این گیاه جزء گیاهان زینتی خانگی محبوب به شمار میآید. هر کدام از کودهای شیمیایی و آلی با ویژگی هایی که دارند به نحوی می توانند در مراقبت از گیاه آپارتمانی تاثیر گذار باشند. این گیاه نیاز به مراقبت زیادی ندارد و نگه داری آن در سبدهای آویزی باعث زیباتر شدن محیط خانه خواهد شد. ساکولنتها به میزان بالایی برای زندگی در محیط جدید همگام شدهاند.

به گزارش ایمنا، وجود گلها و گیاهان در محل زندگی انسانها نهتنها باعث زیبایی و سرسبزی میشود بلکه برای سلامت انسان نیز مفید هستند و باعث افزایش تمرکز و ایجاد احساس آرامش و شادی میشوند. مشکلی که در خصوص نگهداری از ختمی وجود دارد این است که انتخاب خوبی برای افراد مبتدی نیست، زیرا هم رسیدگی به آن و هم فراهم کردن شرایط مناسب برای گلدهی ختمی کار آسانی نیست؛ چراکه گل ختمی به محیطی گرم، مقدار زیادی از نور خورشید و همچنین رطوبت کافی نیاز داشته و بیش از سایر گیاهان مستعد ابتلا به انواع مختلف آفات است. خاک مناسب: کمپوست، و همچنین مخلوط 3 قسمت خاک برگ و 2 قسمت ماسه بهترین خاک برای این گیاه آپارتمانی پرطرفدار است. نیمه مقاوم و حساس و همچنین یک ساله، دو ساله، چند ساله و درختچه مانند می باشد . برای خرید گلدان آویز برای گیاه تان، گلدانهایی با دهانهی بزرگ باعث میشوند برگها روی گلدان بیفتند و به صورت نیمه افقی آویزان شوند در عوض گلدانهای باریک و بلند باعث میشوند که برگها به صورت عمودیتر آویزان شوند. پیچ امینالدوله به صورت قلمه، خواباندن شاخه و کاشت بذر قابل تکثیر است و بهترین زمان برای این کار فصل بهار است.

اواخر بهار تا میانه تابستان که گیاه در مقابل جا به جایی مقاوم است. بهترین فصل برای قلمه زدن گل سانسوریا اواخر زمستان و فصل بهار است. اگر تمایل به استفاده از گل شاخهای در گلدان برای زیبا کردن محیط اطراف دارید، با این مقاله از کابان مگ همراه باشید تا با انواع انواع گلهای موجود در گلفروشی آشنا شوید. این موزه، که هر روزه، نظر بسیاری از هنردوستان را به خود جلب میکند، در جنوبیترین نقطه مجموعه سعدآباد واقع شده، و دارای سه طبقه با ۳۶۰۰ متر مربع، زیر بناست. پیش از آن که به میزان درآمد گلخانه بپردازیم، باید فاکتور بسیار مهمی را بررسی کنیم؛ تخمین هزینهی مورد نیاز برای راهاندازی یک گلخانه، یکی از مهمترین کارهایی است که باید انجام بدهید. گردش هوا در گلخانه ضروری است. برکه: برای لطیف تر کردن هوا و پرورش انواع گیاهان آبزی، در طرح باغ برکهای به مساحت حدود ۳۵۰۰ متر مربع در ضلع جنوب شرقی آن ساخته شدهاست. شفلرا مانند کاکتوس از گیاهان مقاوم به کم آبی است و آبیاری آن باید زمانی انجام شود که مقدار زیادی از رطوبت خود را از دست داده باشد. آبیاری به مقدار کم (۱۲ الی ۱۴ روز یکبار) انجام شود.

برگ انجیری یا فیلودندرون یکی از گلهای آپارتمانی مقاوم به سایه می باشد. گل ختمی از دیگر گیاهانی است که در دستهی گلهای گرمسیری و گل آپارتمانی مقاوم به گرما قرار دارد. این روزها، خانوادههای مرفه جامعه اغلب به دنبال انتخاب وسایل لوکس و گرانبها برای منزل هستند و از طرفی علاوه بر اشیای بی جان خانه همچون فرشها و مبلمان، گیاهانی که در داخل خانه از آنها مراقبت میشود نیز در ظاهر خانه بسیار تاثیر گذار هستند. بنابراین زمان استفاده از دیوار سبز در نمای داخلی و یا نمای بیرونی ساختمان باید تمام تلاش خود را برای انتخاب یکگونه گیاهی مناسب بکار گیریم و از گیاهانی استفاده کنیم که منجر به زیبایی محیط اطراف شوند. برگ انجیری دارای برگ های بزرگ و به رنگ سبز براق می باشد. بیشترین ساعات روز اکثر مردم در محل کار سپری میشود، بنابراین تزیین اتاق کار شما باید به گونهای باشد که در آن انواع گیاهان زینتی قرار بگیرد. بنابراین استفاده از این گیاه شما را از شر حشرات و پشه ها نجات می دهد. این گیاه علاوه بر گرما تحمل خشکی را نیز دارد و برای نگه داری در آپارتمان بسیار مناسب است. در غیر این صورت تنها تعداد محدودی از گیاهان هستند که بتوانند این شرایط را تحمل کنند و سایر گیاهان خیلی سریع در این شرایط دچار آسیب و تخریب خواهند شد.

گاهی کاشت یک گیاه مقاوم به تاریکی در خاکی با زهکشی خوب و آبیاری به صورت ماهیانه می تواند آن را سرزنده و سالم نگه دارد. از آن جایی که در صورت وجود شرایط مناسب این گیاه تا ارتفاع بالایی رشد خواهد کرد نگه داری شفلرا در خانه های بزرگ مناسب تر است. این گیاه علاوه بر مقاومت بالا در برابر گرما در گروه گیاهان اکسیژن ساز نیز می باشد به همین دلیل نگه داری آن در خانه های آپارتمانی انتخاب بسیار هوشمندانه ای خواهد بود. البته برای کار در گلخانه صنعتی علاوه بر متخصصین در حوزه کشاورزی، به افراد دارای تخصص در حوزه بازاریابی و فروش نیز نیاز خواهد بود.

گیاهان گلدانی فلفل زینتی را می توان در فصل تابستان، خارج از گلخانه نگاهداری کرد. از دیگر ویژگی های گیاه گندمی می توان به خاصیت تصفیه کنندگی هوا اشاره کرد. با توجه به حجم ترافیکتان میتوانید با یک شبکه تبلیغاتی مانند AdThrive، Real Girls Media یا Federated Media کار کنید. با کود مایع هر سه هفته و یا بیشتر گیاه خود را تغذیه کنید تا رشد خوبی داشته باشد. خانه هایی که بوی عطر سبزی های تازه باغچه و شمیم گل های خوش عطر آن که از دیوارهای آجری آویزان بودند هوش از سر هر رهگذری که از زیر دیوار عبور می کرد می پراند. این گل رنگهای بنفش، صورتی، نارنجی، قرمز و سفید زیبایی دارد و برای ساخت دسته گل و همینطور پرورش در باغچه و گلدان مناسب است. رنگهای نارنجی و قرمز آن پرطرفدار هستند.

برگهای این گیاه بهرنگهای سبز و ابلق (ترکیبی از رنگهای سبز و زرد یا سبز و سفید) وجود دارد. است (با گلهایی به رنگ نارنجی زرد قرمز و دورنگ). این بنا، پس از بازسازی و مرمت در تاریخ ۲۶ مهر سال ۱۳۸۰ خورشیدی با عنوان موزه مینیاتور استاد فرشچیان، افتتاح گردید. خورشیدی گیاهی است با گلهای بسیار زیبا که معمولا در اواخر زمستان تا تابستان شکوفا میشوند. پرورش این گل در باغچه و گلدان بیشتر از ساخت دسته گل با آن رواج دارد. یا به قول معروف، اصل پر بودن باغچه برای خریدار ویلا حائز اهمیت است. به دلیل متنوع بودن کاکتوس ها می توان از انواع آن ها برای دکوراسیون منزل استفاده کرد.

گل ختمی را می توان در اتاقی آفتابی و گرم نگه داری کرد. این گیاه بهترین گزینه برای نگه داری در محیط های گرم آپارتمانی می باشد. کاکتوس ارکیده برخلاف نام آن در جنگل های گرمسیری رشد می کند نه بیابان های خشک، بنابراین نسبت به کاکتوس های معمولی نیاز به آب و رطوبت بیشتر و نور غیر مستقیم خورشید داشته و حمام گرم و بخار آن محیط عالی برای رشد این گیاه محسوب می شود. یکساله بوده و بومی نواحی گرم امریکا است. نخل بادبزنی اروپایی (European Fan) همانطور که از نامش پیدا است، نخل بومی اروپا است. این گونه کولیتواری دارد که حتی موقعی که کوچک است به گل میرود. طول برگهای آن گاهی تا بیست و پنج سانتیمتر و پهنای آن به دوازده سانتیمتر نیز میرسد، ارتفاع این گیاه در گونههای مختلف، متفاوت است. دارد. طول برگها ممکن است به ۴۰ تا ۵۰ سانتیمتر برسد. برگهای خطی و باریک آن حدود ۲۵ سانتی متر طول دارد . بهترین درجه حرارت برابی این گیاه ۸ تا ۱۵ درجه سانتی گراد است. بهترین دما برای رشد گل مرجان مینیاتوری بین 28 تا 33 درجه ی سانتی گراد می باشد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار