طراحی ویلای لوکس

ویلا به مکانی گفته می شود که از چهار طرف باز باشد و بیننده بتواند چه در داخل و چه خارج از ویلا چهار طرف منطقه جغرافیایی ویلا را ببیند. برای اینکه نور خورشید افراد داخل ویلا را در طول روز اذیت نکند سایبان هایی روی پنجره های شمالی و جنوبی طراحی می کنند. جزئیات و ریزه کاری هایی که در دکوراسیون داخل خانه می بینید شاید به سبک دهه 70 میلادی ساخته شده باشند، اما کاملا کاربردی و امروزی عمل می طراحی ویلا دوبلکس کوچک کنند. به همین دلیل ویلا یکی از مکان های مهم برای تمامی مردم دنیا است زیرا انسان می تواند در آن جا انرژی مضاعفی بگیرد و خود را برای روزهای پر استرس و شلوغ کاری آماده کند. متریال مصرفی در ویلاهای کلاسیک، به صورت عمده از سنگهای مختلف است. در واقع در تمامی قسمتهای یک ساختمان کلاسیک، از نما گرفته تا فضاهای داخلی، لوازم و اکسسوریها، شما میتوانید این خصوصیت تقارن را به وضوح مشاهده کنید. شرکت NDK با سال ها تجربه در صنعت ساخت و ساز و دکوراسیون داخلی، پروژه های متعددی را به نتیجه رسانده و موجب رضایت مشتری شده است.

در این مرحله از فرآیند طراحی پلان ویلا ابتدا باید سراغ پارکینگ رفته و بر اساس تعداد و موقعیت قرارگیری ماشینها در پارکینگ، ستونگذاری را انجام دهیم. با این حال افراد می توانند طرح خانه دوبلکس خود را متفاوت انتخاب کنند در حالی که تعداد اتاق های بیشتری در آن ساخته شود؛ البته در این صورت مساحت اتاق ها کوچک تر خواهد شد. در خط معمار نیز سعی بر این داشتیم تا کاربران عزیز و گرامی را با نمونه های طراحی داخلی خانه های مدرن ایرانی که توسط معماران و طراحان داخلی ایرانی طراحی شده اند را به اشتراک بگذاریم. با ما همراه باشید تا در مورد اصول طراحی باغ و ویلا ، بارمان طراحان و همچنین طراح ویلا باغ و…

یک نکته بارز در تفاوت فرم و هندسه حجمها این است که عمدتا در طراحی ویلا کلاسیک از اشکال منحنی و بدون گوشه استفاده میشود؛ این در حالیست که در سبک مدرن از اشکال مشخص هندسی و مکعبی و گوشهدار استفاده میشود. تقارن یکی از اصلیترین شاخصههای سبک کلاسیک است که در ویلاهایی به سبک کلاسیک هم نمود پیدا میکند. یک ایده پیشنهادی و کاربری برای شرایطی که فضای خانه شما کوچک است و نور کافی دریافت نمیکند، آن است که به سراغ سبک مدرن بروید زیرا سادگی در چیدمان علاوه بر اشغال فضای کمتر باعث بزرگ و باز تر به نظر رسیدن فضا میشود.

شاید سبکی وجود داشته باشد که هنوز نمی شناسید، ولی بعد از آشنا شدن با آن، عاشقش شوید. تفاوت عمده و اساسی این سبک طراحی نما با نماهای کلاسیک حذف تزئینات و جزئیات پرکار از نما و جایگزینی با فرمهای ساده تر شدن و استفاده از عناصر ساده و صریح در نما است. طراحی سازه نیز یکی دیگر از عوامل طراحی است که در ویلاهای کلاسیک باید بسیار به آن توجه شود، طراحی سازه بایستی هماهنگی بسیار زیادی با طراحی پلان داشته باشد و به نوعی هم سو و موازی با آن حرکت کند. متریال هم عاملی است که باید فونداسیون طراحی پلان و سازه ویلا به صورت کامل و درست اجراء شده باشد تا مهندس ناظر بتواند متریال درستی از سیستم داشته باشد تا با کم ترین هزینه بتواند مصالح مورد نیاز در نمای داخلی و خارجی ویلا داشته باشد. معمولاً در این مواقع هزینه خرید و بازسازی ویلای قدیمی کمتر از خرید یک ویلای مدرن و نوساز است. افراد می توانند جهت بازسازی ویلاهای خود این فرصت طلایی را از دست ندهند و هم اکنون با همکاران ما در ارتباط باشند. فرزانه محمدزمانی معمار و طراح داخلی، همواره در پروژههای خود که عمدتا شامل پروژههای لوکس ساختمانی، ویلایی، بازسازی و طراحی داخلی ویلاها میشوند، کوشیده است تا از جدیدترین متریالهای روز دنیا و برندهای مطرح و مشهور خارجی و ایرانی استفاده کند و کیفیت و صداقت در کار را سرحوله خود قرار داده است.

به طور کلی در سبکهای طراحی ویلا مدرن و ویلا کلاسیک، شاخصه و ویژگیهای بارزی وجود دارد که موجب تمایز میان این دو سبک طراحی ویلا شده است. مثلا قرارداد ساعتی مناسب مشاوره حضوری است چون نهایتا 1 تا 2 ساعت زمان می برد؛ اما قرارداد مناسب اجرا بهتر است درصدی باشد. اگر به نماهای کلاسیک دقت کرده باشید، مصالح بکار رفته در آنها یک نوع است و طرح بصورت یک دست اجرا شده این در حالی است که در نمای مدرن معمولاً بیش از یک مصالح مورد استفاده قرار گرفته است، البته این استفاده چندگانه با حفظ انسجام و تعادل میان آنهاست و باید از شکستگی بیش از حد فرمها، ایجاد فرمهای نامتعارف و بهم ریختگی نما جلوگیری کرد. که به واسطه متریالی مانند سنگ اجرا میشود، میتواند حس شکوه و عظمت، در واقع نوعی از خودنمایی و لوکس بودن را در معرض دید همگان قرار دهد که میتواند باعث محبوبیت و رضایت از سوی کارفرما شود. بهکارگیری رنگهای کمیتیره در فضای بزرگ معقول است اما این مسئله را در نظر بگیرید که رنگ تیره میتواند اندکی خسته کننده باشد. اگر این خانه ویلایی باشد، این دکور قطعا بی نظیر است. ۱ پیمانکار باید بعد از این که ساختمان را برای بهره برداری آماده کرد، از کارفرما تحویل موقت بخواهد با توجه به موارد قوانین بند سی و سی و یک پیمان.

در این قسمت و تا حد توان می توان از بهترین و زیباترین مصالح ساختمانی استفاده کرد بدون این که ایمنی و امنیت ساختمان به خطر بیفتد و هدف از اجراسازی این بخش در وهله اول زیباتر کردن ویلای کلاسیک است. برای بهترین طراحی ویلای کلاسیک در قسمت نمای آن باید از جدیدترین و به روزترین نماهای ساختمانی استفاده شود، این مصالح هم باید جذابیت خاصی داشته باشند و هم این که از استحکام کافی برخوردار باشند. نکته آخری که لازم است عنوان شود این سبک های حدید ممکن است از نظر مقاوم سازی مصالح با همدیگر تفاوت هایی داشته باشند و بهتر است اطلاعات جامعی در این خصوص و در مورد مصالح ساختمانی جدید کسب کنید تا در کار جدیدترین طراحی ویلای کلاسیک مشکلی به وجود نیاید. ساخت پنجرهها و نورگیرهای بزرگ، عدم وجود تقارن در ویلا مدرن بارز است اما نتیجه نهایی بسیار منسجم و منظم میباشد.

سلیقه ها متفاوت است آن هم در زمینه طراحی ویلای کلاسیک به همین دلیل یک معمار و طراح باید به این سلیقه ها احترام بگذارد. هم چنین نکته دیگری که در گام نخست باید رعایت شود بررسی خاک منطقه و مقدار شیب آن از درجه اهمیت بالایی برخوردار است که همگی این موارد توسط طراح صورت می پذیرد. در کشور ما اصول طراحی ویلای کلاسیک با مقررات ملی ساختمان و هم چنین ادغام کردن خلاقیت های ذهنی معماران ترکیب شده است. از جمله اصول طراحی ویلای کلاسیک ، ساده رسم کردن پلان و نقشه است طوری که در مرحله اجراسازی آن با مشکل مواجه نشویم. در واقع وقتی یک ساختمان ویلایی مدرن را مشاهده می کنید، تشخیص نمی دهید که آن مربوط به چه کشور و فرهنگی است. اصول معماری ویلای کلاسیک در ایران به چندین بخش تقسیم می شود و این موارد در زیر آمده است.

محوطه سازی ویلای کلاسیک شامل مراحل مختلفی میباشد که اجرای هر یک از این مراحل با توجه به میزان جزئیات به کار گرفته شده در آنها هزینههای متفاوتی را برای مالکین ویلا ایجاد میکند. مدل های متنوعی از طراحی ویلای کلاسیک در ایران وجود دارد و توجه به ساختار آن ها می تواند معمار را در زمینه اجرای پلان و نقشه ویلا کمک کند. طراحی و اجرای ویلا توسط معماران و مهندسین با تجربه بر اساس منطقه جغرافیایی و نوع آب و هوا صورت می گیرد. نتیجه ای که هم گام با زیباترین طراحی ویلای کلاسیک باشد و چه در بخش داخلی و چه خارجی ویلا مورد استفاده قرار گیرد. در جدیدترین طراحی ویلای کلاسیک در بخش داخلی ویلا از سبک های معماری قدیمی هم الهام گرفته شده و در این راستا از مدل های رومی و استانبولی در طراحی داخلی استفاده می شود و برای آشنایی بیشتر در این موارد بهتر این سبک ها را با دقت مطالعه بفرمایید. استفاده از کاشی های سنتی در باغ ویلا آن هم با طرح و نقش هایی که یاد آور هندسه ی زیبا و دقیق معماری ایران می باشد می تواند فضای باغ ویلای شما را به فضایی روح بخش و زیبا تبدیل کند.

هر کدام از این معماری ها، مزایا و معایب خاص خود را دارند اما ویلا نما رومی و ویلا نما مدرن، پرطرفدار و جذاب تر هستند. با ساخت ویلا در این منطقهی فوق العاده، آرامش بسیار زیادی خواهید داشت و میتوانید با خیالی راحت به ویلای خود بروید و تعطیلات را در آن جا بگذرانید. اما برای ویلاهایی با زمینی بزرگ تر از 500 متر احتیاج به طراحی نمای حیاط و حتی پارکینگ برای آن است، این بخش هم باید در کار زیباترین طراحی ویلای کلاسیک قرار بگیرد تا بتوان نهایت استفاده و بهره را از متراژ زمین برد. برای ساخت زیباترین طراحی ویلای کلاسیک عوامل زیادی دخیل هستند که باید چه کارفرما و چه طراح این عوامل را به شکل کامل انجام دهند. مشغله های روزمره و زندگی در شهر گاهی افراد را به اندازه ای از خود دور می کند که به دنبال فرصتی برای آرامش، استراحت و رهایی از دغدغه های ذهنی خود می گردند. در همان روزها كه برف ارتباط روستاهای دور دست را قطع كرده و تأمین سوخت برای مردم از مسائل مبتلا بِه دایمی است، در جنوب كشور می توان تن به آبهای گرم خلیج فارس سپرد و در هوایی گرم و مطبوع به شنا پرداخت.

پنجره های زیاد و سرتاسری ویلا در طول روز نور طبیعی زیادی را به فضای درونی منتقل می کند که باعث روشن تر و زیباتر شدن فضا و ایجاد حداکثر چشم انداز در قسمت های مختلف شده است. به این ترتیب جایگزینی مناسب برای چوب طبیعی خواهد بود. این اتفاقات جدید بیشتر در مورد تابش نور و تهویه ویلا اتفاق افتاده به طوری که در سبک جدید ویلاسازی عنوان می شود که تابش نور خورشید بایستی از پنجره اتاق نشیمن ویلا حداکثر دیده شود، هم چنین تابش نور آفتاب در آشپزخانه ویلا هم باید به وضوح دیده شود و این که این بخش از ویلا نباید از داشتن نور آفتاب محروم باشد. معمولا کار زیادی در بخش داخلی ویلاهای کلاسیک اتفاق افتاده که در جدیدترین طراحی ویلای کلاسیک اتفاقات جدید زیادی به چشم می خورد. به طوری که در بخش شمالی کشور شاهد ویلاهایی مدرن و کلاسیک هستیم که انسان از بودن در این مکان سیر نمی شود و می خواهد کل روزهای اوقات فراغت خود را در آن جا بگذارند. فردی را تصور کنید که پس از کار سخت در طول هفته و خستگی مفرط نیاز به استراحت وگذراندن وقت به همراه عزیزان خود دارد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار