بازرسی بدنی در فرودگاه

بازرسی بدنی در فرودگاه
سه گزینه بازرسی در پست های بازرسی فرودگاهی

هر کسی که در 13 سال گذشته بر فراز آسمان آمریکا پرواز کرده است، ناامیدی کار با اداره امنیت حمل و نقل را درک می کند. از محدودیت‌های 3-1-1 مایعات گرفته تا احتمال سرقت چمدان در حالی که در منطقه امن هستند، هزاران مسافر هر ساله در مورد تجربه خود با آژانس امنیت هوانوردی شکایت می‌کنند.

یکی از بزرگترین نقاط استرس پس از تأیید کارت پرواز هنگامی که مسافران در معرض اسکنرهای تمام بدن قرار می گیرند، ایجاد می شود. مشکلات فنی اسکنرهای بدن به طور گسترده ای در طول سال ها ثبت شده است و برای بسیاری از انواع مختلف مسافران مشکل ساز بوده است.

وقتی نوبت به گیت بازرسی فرودگاه می رسد، آیا از تمام حقوق خود در مورد عبور می دانید؟ قبل از سوار شدن، مسافران حداقل دو گزینه برای عبور از ایست بازرسی دارند، در حالی که برخی ممکن است یک گزینه اضافی داشته باشند.

بازرسی بدنی در فرودگاه

اسکنرهای ایکس ری تمام بدن

برای بسیاری، اسکنر تمام بدن تنها گزینه موجود به نظر می رسد. با حذف ماشین‌های پراکنده پس از بحث‌برانگیز از تمام فرودگاه‌های آمریکا در سال 2013، اسکنرهای تمام بدن به عنوان روش اصلی پاکسازی مسافران قبل از سوار شدن به پروازهایشان معرفی می‌شوند.

 

دستگاه ایکس ری تمام بدن به راحتی قابل درک هستند: هنگامی که به مسافران آموزش داده می شود، مسافران وارد اتاق اسکنر می شوند و دستان خود را بالای سر خود نگه می دارند. دستگاه از کنار مسافر می گذرد تا بدن او را از نظر ناهنجاری اسکن کند. اگر یک ناهنجاری توسط دستگاه تشخیص داده شود، به پروازکننده دستور داده می‌شود که برای غربالگری اضافی کنار بکشد، که اغلب شامل یک ضربه فیزیکی به ناحیه مورد نظر است.

 

از زمان پیدایش، اسکنرهای تمام بدن آشکارا توسط تعدادی از گروه ها، از جمله گروه های آزادی مدنی و اعضای کنگره مورد سوال قرار گرفته اند. در سال 2015، یک دادخواست ارائه شده توسط سه گروه غیرانتفاعی، TSA را مجبور کرد تا قوانین استانداردی را برای افرادی که از اسکنرهای بدن استفاده می کنند، ارائه کند.

 

برای کسانی که به اسکنرهای تمام بدن اعتماد ندارند یا با شرایط خاص پرواز می کنند، گزینه های دیگری برای عبور از ایست بازرسی امنیتی وجود دارد، از جمله انجام آزمایش کامل بدن یا ثبت نام برای بررسی اولیه TSA.

 

گیت بازرسی بدنی دروازه ای

هر شخصی که از یک گیت بازرسی فرودگاه عبور می کند، از نظر قانونی مجاز است به هر دلیلی از اسکنر بدن خودداری کند. با این حال، امینت فرودگاه همچنان مسئول اطمینان از ایمنی پروازهای تجاری است که نیاز به غربالگری برای همه مسافران تجاری دارد. برای کسانی که از اسکنر بدن منصرف می‌شوند، گزینه جایگزین بازرسی بدنی با گیت فلزیاب است.

پات داون کامل بدن یک غربالگری دستی توسط مامور امنیتی از جنسیت پروازکننده است و هدف آن اطمینان از عدم حمل کالای قاچاق توسط مسافر در هواپیما است. در حالی که برخی از پروازها در مکان های عمومی انجام می شود، پروازکنندگان می توانند درخواست کنند که در یک اتاق خصوصی انجام شود. پس از تکمیل، مسافران اجازه دارند مسیر خود را ادامه دهند.

 

در حالی که بسیاری از بازرسی بدنی کامل در فرودگاه را به عنوان تجاوز به حریم خصوصی می دانند، مسافران خاصی وجود دارند که ممکن است بخواهند آن را به عنوان یک گزینه مناسب در نظر بگیرند. در حالی که هیچ مدرکی مبنی بر اینکه ضربان‌سازها یا دستگاه‌های ICD کاشته‌شده می‌توانند تحت تأثیر اسکنرهای بدن قرار بگیرند وجود ندارد، افرادی که نگران وضعیت خود هستند ممکن است بخواهند از این کار انصراف دهند. علاوه بر این، مسافرانی که نگران هر گونه شرایط جسمی یا روحی هستند ممکن است بخواهند گزینه جایگزین را در نظر بگیرند. کسانی که قبل از سفر نگرانی دارند باید با افسر امنیت در فرودگاه تماس بگیرند تا در مورد ترتیبات قبل از سفر خود صحبت کنند.

 

پیش‌بررسی بازرسی بدنی در فرودگاه

برای کسانی که نمی خواهند هر بار که پرواز می کنند تحت اسکنر بدن یا ضربه زدن به تمام بدن قرار بگیرند، گزینه سومی نیز وجود دارد. با ثبت‌نام در TSA Precheck، مسافران نه تنها می‌توانند وسایل شخصی خود را بسته‌بندی کنند و کفش‌های خود را بپوشند، بلکه در بیشتر مواقعی که پرواز می‌کنند از اسکنر بدن خودداری کنند. در عوض، مسافران می توانند از خط اختصاصی Precheck عبور کنند که شامل عبور از یک فلزیاب است.

برای به دست آوردن وضعیت TSA Precheck، مسافران باید یا برای Precheck درخواست دهند یا از طریق یک برنامه سفر مورد اعتماد وضعیت را دریافت کنند. کسانی که برای Precheck درخواست می کنند باید هزینه درخواست را بپردازند و به یک بررسی پیشینه ارسال کنند. قبل از تأیید پیش‌چک، مسافران باید یک مصاحبه ورودی را نیز انجام دهند که شامل بررسی سند و انگشت نگاری می‌شود.

 

با این حال، حتی مسافرانی که Precheck دارند، تضمینی برای دسترسی به فلزیاب هر بار که از امنیت عبور می کنند، ندارند. آگهی‌های پیش‌بررسی را می‌توان به‌طور تصادفی انتخاب کرد تا در هر زمان از خط امنیتی کامل عبور کنند.

 

در حالی که اسکنرهای ایکس ری تمام بدن ممکن است برای بسیاری قابل تحمل باشد، این تنها گزینه امنیتی موجود نیست. با دانستن همه گزینه های موجود، مسافران می توانند بهترین تصمیم را برای موقعیت و رفاه شخصی خود بگیرند.

 

 

خرید انواع تجهیزات بازرسی بدنی

چند وقتی می شود که با سایت زوم فینگ یا zoomfing آشنا شدم. این سایت یکی از بهترین مراکز فروش دستگاه های بازرسی از جمله راکت بازرسی بدنی، گیت بازرسی فلزیاب، دستگاه های کمک بازرسی ایکس ری و دستگاه های گشت و نگهبانی است.

مزیت این سایت این است که محصولات متنوعی را از هر دسته به شما معرفی می کند . مثلا اگر راکت موبایل یاب یا راکت بازرسی بدنی نیاز دارید، در بخش مربوطه حدود 10 مدل مختلف به شما معرفی شده که قیمت مناسب با گارانتی هم دارند.

به طور مثال اگر سری به لینک قیمت دستگاه ایکس ری بزنید، انواع مدلها بهمراه قیمت و کلی اطلاعات دیگر در اختیار شما قرار می گیرد.

 

 

 

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار